14 marca 2022r.

Samorząd Uczniowski a pandemia

Przedstawicielki naszego Samorządu Uczniowskiego wzięły udział w przygotowanym przez Powiat Poznański projekcie dla szkół. Celem jest łagodzenie skutków wywołanych pandemią.
Spotkanie odbyło się w budynku starostwa powiatowego. W ciągu ponad trzech godzin zostało poruszonych wiele tematów związanych z problemami, z jakimi muszą na co dzień mierzyć się uczniowie. Celem spotkania było przedstawienie interesów młodzieży z całego powiatu poznańskiego, wspieranie ich aktywności oraz upowszechnienie idei samorządowej. Ideą spotkań jest zachęcenie uczniów do wzięcia czynnego udziału w życiu społeczności.
Młodzież z różnych szkół, w tym również naszej, z pomocą psychologa określiła swoje potrzeby, cele oraz sposoby ich realizacji.
Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, tym samym sprawiając, że wszelkie inicjatywy wychodziły tylko od uczniów i dla uczniów, co również zapewniło uczestnikom swobodę wyrażania swoich myśli oraz pomysłów.
Dołożymy wszelkich starań, by wspomóc uczniów oraz nasz SU w realizowaniu projektu. Tymczasem czekamy na następne spotkanie, które ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu!
Trzymajmy kciuki za nasz Samorząd i ich chęć działania!
Jesteśmy z wami!

SU   SU   SU   SU

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl