16 marca 2022r.

Międzyszkolna Liga - „Zostań Mistrzem dobrych manier”


      W tym roku udało nam się zaprosić uczniów szkół podstawowych na konkurs "Savoir-vivre „Zostań Mistrzem dobrych manier", który cyklicznie organizujemy. Cieszymy się, że mogliśmy serdecznie powitać uczniów i opiekunów ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (jedna drużyna trzyosobowa) oraz Zespołu Szkół w Krośnie (cztery drużyny trzyosobowe).
     Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta, popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach, wykorzystanie praktycznej wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań, w domu, szkole lub na przyjęciu.
     W trakcie konkursu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na teście savoir - vivre, quizie dot. wiedzy o krajach obcojęzycznych oraz podczas zadań praktycznych, dzięki którym uczestnicy m.in. nauczyli się składać serwetki i właściwie nakrywać stół w restauracji.
     Ponadto uczniowie klasy 3 c technikum hotelarskiego zaprezentowali, krótki film przedstawiający ich udział i realizację celów projektu podczas miesięcznego stażu w Maladze w ramach Erasmus plus : "Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie". Uczestnicy projektu wraz z koordynatorem podzielili się z uczniami wrażeniami i umiejętnościami oraz zdobytym doświadczeniem i zachęcali przybyłych uczniów do wybrania takiej ścieżki kariery zawodowej.
     Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mieli także możliwość skosztowania pysznej kawy, kakao i aromatycznej herbaty, o które zadbała Pani Małgorzata Kleczewska wraz z uczennicami klasy 3 c technikum hotelarskiego w ramach organizowanego kursu baristy w naszym Zespole Szkół.
     Zmagania drużyn podsumowały organizatorki konkursu Pani Marzena Adamczak i Pani Małgorzata Kleczewska, dziękując za aktywny udział i zaangażowanie, wskazując jednocześnie na fakt, że w dzisiejszych trudnych czasach liczy się szczególnie życzliwość, chęć niesienia pomocy, tolerancja, cierpliwość i opanowanie. Dlatego konkurs nie był dla nikogo stresem tylko przyjemnym pobytem w miłej i sympatycznej atmosferze, którą widzimy na zdjęciach.
    Pani wicedyrektor Anna Sawińska wręczyła dyplomy i nagrody dla zwycięskich drużyn, a także wyróżnienia dla pozostałych uczestników:
I miejsce i tytuł Mistrza Dobrych Manier zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, uczniowie: Faustyna Tomczak, Zuzanna Zych, Urszula Lachowicz II miejsce z tytułem Wicemistrza Dobrych Manier, zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Krośnie, w składzie: Zuzanna Opalińska, Wiktoria Skrzypczak, Lena Maciejewska.
     Dziękujemy Pani Małgorzacie Kołodziej za pomoc w przygotowaniu dyplomów oraz zakupie nagród dla uczestników konkursu. Szczególne podziękowani kierujemy do uczniów oraz Pań z obsługi, którzy włączyli się w przygotowanie sali na konkurs oraz jej posprzątanie.

Dziękujemy
Marzena Adamczak
Małgorzata Kleczewskaliga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga   liga  Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja