16 marca 2022r.

Międzyszkolna Liga - „Zostań Mistrzem dobrych manier”

W tym roku udało nam się zaprosić uczniów szkół podstawowych na konkurs "Savoir-vivre „Zostań Mistrzem dobrych manier", który cyklicznie organizujemy. Cieszymy się, że mogliśmy serdecznie powitać uczniów i opiekunów ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (jedna drużyna trzyosobowa) oraz Zespołu Szkół w Krośnie (cztery drużyny trzyosobowe).
     Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta, popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach, wykorzystanie praktycznej wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań, w domu, szkole lub na przyjęciu.
     W trakcie konkursu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na teście savoir - vivre, quizie dot. wiedzy o krajach obcojęzycznych oraz podczas zadań praktycznych, dzięki którym uczestnicy m.in. nauczyli się składać serwetki i właściwie nakrywać stół w restauracji.
     Ponadto uczniowie klasy 3 c technikum hotelarskiego zaprezentowali, krótki film przedstawiający ich udział i realizację celów projektu podczas miesięcznego stażu w Maladze w ramach Erasmus plus : "Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie". Uczestnicy projektu wraz z koordynatorem podzielili się z uczniami wrażeniami i umiejętnościami oraz zdobytym doświadczeniem i zachęcali przybyłych uczniów do wybrania takiej ścieżki kariery zawodowej.
     Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mieli także możliwość skosztowania pysznej kawy, kakao i aromatycznej herbaty, o które zadbała Pani Małgorzata Kleczewska wraz z uczennicami klasy 3 c technikum hotelarskiego w ramach organizowanego kursu baristy w naszym Zespole Szkół.
     Zmagania drużyn podsumowały organizatorki konkursu Pani Marzena Adamczak i Pani Małgorzata Kleczewska, dziękując za aktywny udział i zaangażowanie, wskazując jednocześnie na fakt, że w dzisiejszych trudnych czasach liczy się szczególnie życzliwość, chęć niesienia pomocy, tolerancja, cierpliwość i opanowanie. Dlatego konkurs nie był dla nikogo stresem tylko przyjemnym pobytem w miłej i sympatycznej atmosferze, którą widzimy na zdjęciach.
    Pani wicedyrektor Anna Sawińska wręczyła dyplomy i nagrody dla zwycięskich drużyn, a także wyróżnienia dla pozostałych uczestników:
I miejsce i tytuł Mistrza Dobrych Manier zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, uczniowie: Faustyna Tomczak, Zuzanna Zych, Urszula Lachowicz II miejsce z tytułem Wicemistrza Dobrych Manier, zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Krośnie, w składzie: Zuzanna Opalińska, Wiktoria Skrzypczak, Lena Maciejewska.
     Dziękujemy Pani Małgorzacie Kołodziej za pomoc w przygotowaniu dyplomów oraz zakupie nagród dla uczestników konkursu. Szczególne podziękowani kierujemy do uczniów oraz Pań z obsługi, którzy włączyli się w przygotowanie sali na konkurs oraz jej posprzątanie.

Marzena Adamczak
Małgorzata Kleczewska

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl