4 kwietnia 2022r.

Ortograficzne potyczki


      W ramach Ligi Międzyszkolnej w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się konkurs „Ortograficzne potyczki”. Z przyjemnością powitaliśmy dziesięć trzyosobowych drużyn wraz z opiekunami ze szkół: Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej im. A. Wodziczki w Rogalinku (dwie drużyny), Zespołu Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Wodziczki w Luboniu, Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie (jedna drużyna) i Zespołu Szkół w Krośnie (trzy drużyny).
Celem konkursu było:
- promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego,
- doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej,
- kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych,
- kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli,
- rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego,
- wykorzystanie praktyczne wiedzy umiejętności,
- umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami,
- zaprezentowanie uczestnikom konkursu Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.
W trakcie ortograficznego święta rekordowa ilość 30 uczniów miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat ortografii i interpunkcji w teorii i praktyce, pisząc trudne dyktando, rozwiązując test i biorąc udział w ortograficznym teleturnieju.
W przerwach uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami mieli możliwość delektowania się słodkościami oraz pyszną kawą, kakao i aromatyczną herbatą, które serwowali bariści z technikum hotelarskiego pod opieką Pani Małgorzaty Kleczewskiej.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy wykazali się wiedzą, aktywnością i zaangażowaniem. Pani wicedyrektor Beata Zakrzewska wręczyła nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów, dyplomy i nagrody dla zwycięskich zespołów oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników.
I miejsce z tytułem Mistrza Ortografii zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie w składzie: Justyna Kasprzak, Marta Kunaj i Iga Pawłowska, natomiast II miejsce z tytułem Wicemistrza Ortografii drużyna z Zespołu Szkół w Krośnie w składzie: Urszula Hamrol, Natalia Radkiewicz i Maja Woźny.
Serdecznie gratuluję, życząc dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękuję Pani Małgorzacie za pomoc w przygotowaniu dyplomów, Pani Małgorzacie Kleczewskiej za pomoc w uatrakcyjnieniu konkursu, p. Joannie Dobraś i p. Joannie Tempskiej za pomoc w przebiegu potyczek ortograficznych.
Marzena KrasuskaOrtograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki   Ortograficzne potyczki  Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja