4 kwietnia 2022r.

Ortograficzne potyczki

W ramach Ligi Międzyszkolnej w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się konkurs „Ortograficzne potyczki”. Z przyjemnością powitaliśmy dziesięć trzyosobowych drużyn wraz z opiekunami ze szkół: Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej im. A. Wodziczki w Rogalinku (dwie drużyny), Zespołu Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu (jedna drużyna), Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Wodziczki w Luboniu, Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie (jedna drużyna) i Zespołu Szkół w Krośnie (trzy drużyny).
Celem konkursu było:
- promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego,
- doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej,
- kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych,
- kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli,
- rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego,
- wykorzystanie praktyczne wiedzy umiejętności,
- umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami,
- zaprezentowanie uczestnikom konkursu Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.
W trakcie ortograficznego święta rekordowa ilość 30 uczniów miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat ortografii i interpunkcji w teorii i praktyce, pisząc trudne dyktando, rozwiązując test i biorąc udział w ortograficznym teleturnieju.
W przerwach uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami mieli możliwość delektowania się słodkościami oraz pyszną kawą, kakao i aromatyczną herbatą, które serwowali bariści z technikum hotelarskiego pod opieką Pani Małgorzaty Kleczewskiej.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy wykazali się wiedzą, aktywnością i zaangażowaniem. Pani wicedyrektor Beata Zakrzewska wręczyła nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów, dyplomy i nagrody dla zwycięskich zespołów oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników.
I miejsce z tytułem Mistrza Ortografii zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie w składzie: Justyna Kasprzak, Marta Kunaj i Iga Pawłowska, natomiast II miejsce z tytułem Wicemistrza Ortografii drużyna z Zespołu Szkół w Krośnie w składzie: Urszula Hamrol, Natalia Radkiewicz i Maja Woźny.
Serdecznie gratuluję, życząc dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękuję Pani Małgorzacie za pomoc w przygotowaniu dyplomów, Pani Małgorzacie Kleczewskiej za pomoc w uatrakcyjnieniu konkursu, p. Joannie Dobraś i p. Joannie Tempskiej za pomoc w przebiegu potyczek ortograficznych.
Marzena Krasuska

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl