7 kwietnia 2022r.

Brązowy medal w piłce nożnej

Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej. Zawody początkowo odbywały się na dwóch boiskach orlikowskich: w Krośnie oraz na naszym boisku szkolnym. Półfinały oraz mecze o miejsca 1 – 4 rozegrane zostały już na naszym obiekcie sportowym. Nasza reprezentacja szkolna zagrała w grupie A z ZS Kórnik oraz z ZST Tarnowo Podgórne. W grupie B (w Krośnie) zagrały ZS nr 1 Swarzędz, LO Tarnowo Podgórne, LO Puszczykowo oraz ZS Rokietnica. Nasi chłopcy w grupie zremisowali z ZS Kórnik 4 : 4 oraz pokonali ZST Tarnowo Podgórne 2 : 1. O zajęciu pierwszego miejsca w grupie zadecydowały dodatkowe rzuty karne między naszymi uczniami, a kolegami z Kórnika. Ostatecznie przegraliśmy i zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W półfinale zmierzyliśmy się z ZS z Rokietnicy i niestety przegraliśmy 1 – 2 choć w ostatnich minutach mogliśmy doprowadzić do wyrównania obijając trzykrotnie poprzeczkę rywala (zabrakło szczęścia). W meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się ponownie z ZS z Kórnika, który także przegrał swój półfinał z ZS nr 1 ze Swarzędza. W regulaminowym czasie padł ponownie remis, dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Tutaj to my okazaliśmy więcej spokoju i precyzji i ostatecznie pokonaliśmy Kórnik w karnych 3 : 2 zdobywając tym samym brązowe medale. W finale ZS nr 1 Swarzędz wygrał z ZS Rokietnica i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
Gratulujemy naszym chłopakom osiągniętego wyniku, którzy mogli też liczyć na doping swoich kolegów i koleżanek będąc gospodarzami turnieju.
W zawodach zagrali: Buda Patryk, Filip Przymusiński, Dawid Korcz, Nikodem Mikołajczak, Nikodem Cymerlik, Jakub Warzybok, Kamil Drobiński, Przemysław Łuczak.

logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl