31 maja 2022r.

Międzyszkolna Liga

Zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej


      W naszej szkole przeprowadzony został ostatni konkurs z cyklu Międzyszkolnej Ligi - zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej. Wystąpiło w nich pięć drużyn ze szkół podstawowych: SP nr 2 w Mosinie, ZS im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu (dwie drużyny) oraz SP w Pecnej (dwie drużyny). Do rywalizacji każda szkoła miała prawo zgłosić po dwie drużyny 4 – osobowe, a w każdej z nich musiała wystąpić przynajmniej 1 dziewczynka. Konkurs jest ten inny niż wszystkie, ponieważ uczniowie muszą się w nim wykazać wiedzą, umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy oraz ogólną sprawnością fizyczną tj. zwinnością, szybkością, siłą, a nawet elementami technicznymi jak chociażby rzuty do kosza. Wszystko to sprawia, że rywalizacja jest bardzo widowiskowa, a uczniowie stają się w niej tak naprawdę wieloboistami startującymi drużynowo.
Każda drużyna startowała w ośmiu konkurencjach tak samo punktowanych tj. pierwsze miejsce – 5 pkt, drugie miejsce – 4 pkt itd. Całość zawodów rozpoczęła się testem wiedzy sportowej oraz pierwszej pomocy. Następnie drużyny losowo przechodziły na pozostałe konkurencje, tj. przeprowadzenie skutecznej RKO na fantomie, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, pokonanie toru sprawnościowego, rzut kaloszem do celu, rzuty osobiste do kosza, sztafeta 4 x 200m oraz chyba najbardziej wyczerpująca rywalizacja – przeciąganie liny każdy z każdym.
Po zaciętej, prawie 3 godzinnej rywalizacji i podsumowaniu wyników zwyciężyła dość pewnie drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej w Pecnej. Tabela końcowa wygląda następująco:
   1. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 2     (32 pkt)
   2. Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu – drużyna nr 1     (24,5 pkt)
   3. Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu – drużyna nr 2     24 pkt)
   4. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 1     (21,5 pkt)
   5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie     (18 pkt)
Za pierwsze 3 miejsca drużyny odebrały okazałe puchary, każda drużyna otrzymała też dyplom. Podczas rywalizacji uczniowie otrzymali upominek w postaci batonika energetycznego, wody do picia, a na koniec wszyscy udali się do szkolnej stołówki na prawdziwą grochówkę z kotła.
Rywalizacja zakończyła się bez większych kontuzji, a uczniowie zadowoleni i z nagrodami udali się do swoich szkół.
Warto dodać, iż otwarcie zawodów przeprowadził pan dyrektor Paweł Zawieja, a całość rywalizacji zakończyła i podsumowała pani v-ce dyrektor Anna Sawińska.
Do organizacji całej imprezy włączyło się wielu naszych nauczycieli, którym też należą się podziękowania oraz uczniom pomagającym przy poszczególnych konkurencjach. Brawo!plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa  Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja