22 września 2022r.

Bukiety kwiatów w pracach młodzieży internackiej.


     Kwiaty od wieków były obecne w życiu człowieka. Towarzyszą człowiekowi od pokoleń, czego dowodem są ich liczne motywy wykorzystywane od lat w malarstwie, architekturze czy literaturze. Kwiaty były obecne w wielu uroczystych chwilach, zarówno smutnych, jak i wesołych. Były, i do dziś są obecne podczas takich okazji jak narodziny, śluby, urodziny, imieniny czy pogrzeby. Poprzez kwiaty możemy wyrazić swoje emocje, przekazać lub zaakcentować jak np. kocham Cię, dziękuję, przepraszam.
     Kwiaty oprócz zdolności zbliżania ludzi, odgrywają także inną ważną rolę w życiu człowieka. Jako część środowiska naturalnego, zbliżają człowieka do natury, dodają do życia codziennego spokój, harmonię, poczucie szczęścia i estetyki. Wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, dlatego często są elementem dekoracji wnętrz domów, miejsc pracy oraz przestrzeni publicznych.
     W dzisiejszych zabieganych czasach wręczając kwiaty najważniejszy jest gest, intencja i pamięć. Żyjemy za szybko, stańmy na chwilę i podarujmy sobie odrobinę czułości i szczerych emocji- kwiaty zdecydowanie pomogą nam wzmocnić ten przekaz.
Małgorzata Lossy

Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty Kwiaty

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja