21 października 2022r.

Turniej szachowy w internacie

W internacie naszego Zespołu Szkół przeprowadzony został turniej szachowy. Organizowali go wychowankowie: Marcel Mielcarek i Jakub Minge. Nad wszystkimi działaniami Marcela i Jakuba baczenie mieli p. Jacek Bąkowski i autor niniejszej notatki, Krzysztof Widera. Wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z planem i zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami.
Przedstawiamy tych, którzy przetrwali eliminacje i wygrali turniej. Są to:
     I. Oliwier Orwat
     II. Marcel Mielcarek
     III. Mateusz Wegner
Jak powszechnie wiadomo szachy nie są grą agresywną i na szczęście nie mają zbyt wiele wspólnego z czymś co możemy nazwać konkurencją internetową (chyba, że akurat ktoś gra w szachy via Internet właśnie). Gra, o której tutaj mowa, jest królową gier wszelkich. Nie ma w niej gotowych rozwiązań, bo te które są szybko stają się historią. Cały czas rozwija się w umysłach tęgich graczy na całym świecie. To zielona wyspa na morzu tandety internetowej. Nasz Internat stara się dołączać do tej wyspy.
Pozdrawiamy!

szachy szachy szachy szachy szachy