25 października 2022r.

Logistycy w Berlinie

Uczniowie kl. IATL, IIATL, IIIATL i IVATL wybrali się do Berlina celem zwiedzenia fabryki BMW, potężnego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego produkującego od 1916 roku samochody osobowe, motocykle, skutery oraz silniki. Warto dodać, że prezentacja firmy oraz linii produkcyjnej odbywała się w języku angielskim. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z tym językiem zadając bardzo dużo pytań przewodnikowi, dzięki czemu wywiązywała się konstruktywna rozmowa. Po emocjach w firmie BMW i sesjach zdjęciowych na najszybszych motocyklach uczniowie zobaczyli Bramę Brandenburską. Kolejnym etapem wycieczki było poznanie logistyki miejskiej Berlina, do której zaliczamy dworzec główny Hauptbanhof - jeden z nielicznych dworców kolejowych z 3 poziomami platform, gdzie swoje linie mają np. pociągi z Czech, Polski, Szwajcarii, Holandii itp. Następnie uczniowie zobaczyli zachowaną część muru berlińskiego, a na końcu wycieczki długim spacerem, podziwiając uroki Berlina, udali się na Alexanderplatz, aby zjeść zasłużony pyszny obiad i zrobić wymarzone zakupy.
Blanka Świtaj-Łukasik

berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin berlin