28 października 2022r.

Internat - zakończenie turnusu.


Zakończył się II turnus CKZ. Z tego co wiem to pozytywnie dla wszystkich naszych wychowanków. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że słyszy się tylko tych, którym się udało i tylko dobre wieści. Nawet jeżeli ktoś nie otrzymał jednak tego na co liczył, tj. świadectwa ukończenia kursu, to najważniejsze nie załamywać rąk – wszyscy wiemy, że można jeszcze podziałać. Jest to dość kłopotliwe, ale nie jest to sytuacja bez wyjścia.
Zakończenie turnusu to szereg ceremoniałów. Zaczynają się już od wtorku ostatniego tygodnia. Najpierw spotkanie i pouczenie jak będzie wyglądał ostatni dzień w Internacie - trochę różni się od innych, zwykłych dni ;-) – nikt nie może być zaskoczony; później wystawianie ocen za zachowanie (tutaj mamy do czynienia z dość mocno prowadzonymi negocjacjami przez wychowanków – zwykła czynność potrafi rozciągnąć się nieco w czasie); w czwartek przygotowujemy pokoje do opuszczenia – trochę trzeba je posprzątać ;-).
We wspomnianym wyżej wtorku odbyło się jeszcze coś – rozdanie dyplomów dla zwycięzców turnieju szachowego, o którym pisaliśmy już kilka dni temu.
Z powyższego widać, że nie zawsze jest nudno i administracyjnie!
Mój kolega, który zajął wolne krzesło obok mojego biurka, podpowiada mi właśnie: co to znaczy, że nie zawsze jest nudno? – zawsze (prawie!) jest ciekawie, wesoło i zabawnie!
Pozdrawiam!
Krzysztof Widera
ze swoim Kolegą, p. Jackiem Bąkowskim


internat internat internat internat internat internat

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja