2 grudnia 2022r.

Zawody strefowe w unihokeju chłopców

Nasza szkolna drużyna unihokeistów zagrała w Wieleniu w zawodach strefowych (eliminacjach do Finału Województwa). Nasi chłopcy przystąpili do rozgrywek pełni nadziei w awans do najwyższego etapu zawodów. Niestety już w pierwszym spotkaniu przegraliśmy niespodziewanie z I LO Szamotuły 1 – 3 i był to nasz chyba najsłabszy mecz na tym turnieju. Powierzchnia hali sportowej pozostawiała wiele do życzenia, ponieważ zawodnicy nie mieli odpowiedniej przyczepności – była bardzo śliska, ale warunki mieli wszyscy jednakowe. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się ze zwycięzcą turnieju ZSPU Gniezno i niestety doznaliśmy kolejnej porażki przegrywając 1 – 5, choć nasza gra wyglądała już dużo lepiej, jednak przeciwnik był dla nas za mocny. W meczu ostatniej szansy zagraliśmy ponownie z zespołem z Gniezna, ale tym razem z ZST. Niestety przegraliśmy także 1 – 5, choć przy stanie 1 – 2 mieliśmy znakomitą szansę na wyrównanie. Kolejne bramki były skutkiem naszych ataków i niewykorzystanych szans, przeciwnik w 3 ostatnich kontrach zdobył 3 bramki i ustalił wynik (zapewne za wysoki i nie adekwatny do obrazu meczu). W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z gospodarzami ZS Wieleń i tym razem odnieśliśmy zwycięstwo 2 – 0 po bardzo ładnych bramkach Patryka Pachołka i Nikodema Mikołajczaka. Zapewne podczas zawodów zabrakło naszego głównego obrońcy (Grzegorza Hildebranda – rozchorował się). Podobny scenariusz mieliśmy przecież rok temu, gdy na tym samym szczeblu rozgrywek zabrakło nam 2 podstawowych zawodników przechodzących kwarantannę z powodu covid. Końcowy rezultat mógłby być zdecydowanie lepszy – niestety. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce. Liczymy jednak, że kolejny rok przyniesie nam więcej szczęścia i pozwoli zdobyć upragniony awans do Finału Województwa (drużyna jest bardzo młoda). Mamy teraz czas na zdobywanie doświadczenia w kolejnych turniejach, choćby w Opalenicy.
W zawodach zagrali: Bartosz Susfał (bramkarz), Marcin Lisek, Jakub Brzuska, Wojciech Barański (obrońcy), Patryk i Jakub Pachołek, Kamil Drobiński, Sebastian Taciak oraz kapitan Nikodem Mikołajczak (atakujący).

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl