8 grudnia 2022r.

Rozmowy o przyszłości przy stole pyszności…

Uczniowie kl. 4ATL/TH wybrali się na długi zimowy spacer po Mosinie w poszukiwaniu św. Mikołaja zakończony wspólnym biesiadowaniem w pizzerii Adriano. Przechadzka wzdłuż kanału Mosińskiego, zdjęcia przy choince i biesiadowanie w pizzerii przy pysznej, gorącej pizzy cieszyły się wielkim powodzeniem. Świętego Mikołaja niestety nie spotkaliśmy, ale już wiemy, gdzie stacjonuje w Mosinie. Jego chatka znajduje się na samym mosińskim rynku, w dodatku wypełniona po brzegi prezentami, pewnie dla nas ;). Podczas wycieczki uczniom towarzyszył uśmiech i rozmowy. Wspominaliśmy prawie 4-letni pobyt w szkole, rozmawialiśmy o planach na przyszłość, pomysłach na pracę i wybranych kierunkach studiów. Wymienialiśmy się opiniami na temat kultywowania świąt Bożego Narodzenia w naszych domach i dzieliliśmy pomysłami na prezenty dla najbliższych. Wycieczka bardzo zbliżyła uczniów do siebie oraz pozwoliła na spędzenie dłuższego czasu wychowawcy z wychowankami.
Wycieczkę dofinansował Powiat Poznański.
Blanka Świtaj-Łukasik

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl