9 grudnia 2022r.

Wycieczka integracyjna do Poznania

uczniów klasy III technikum hotelarskiego

Przez cały listopad byliśmy na praktykach zawodowych. Po powrocie do szkoły dowiedzieliśmy się, że wyjeżdżamy na wycieczkę integracyjną. Bardzo się ucieszyliśmy z tej możliwości, naszym celem był pobliski Poznań. Podczas krótkiego spaceru ulicami Poznania zobaczyliśmy hotele, w których do niedawna odbywaliśmy praktyki. Mogliśmy podzielić się i porównać nasze doświadczenia. Po dotarciu do escaperoomu „DreamSpace” szybko podzieliliśmy się na dwa zespoły. Kapitanem pierwszej drużyny była Oliwia , która wraz z koleżankami wcieliła się w rolę tajnych agentek. Celem grupy było odzyskanie skradzionego obrazu. Kapitanem drugiego zespołu został Wiktor, który wraz z koleżankami miał odzyskać uprowadzonego smoka. Po rozwiązaniu kilkunastu zagadek, otwarciu wielu zamków i sejfów, złamaniu trudnych szyfrów obydwie drużyny osiągnęły sukces. Następnie udaliśmy się do Muzeum Czekolady, gdzie uczestniczyliśmy we warsztatach. Po degustacji pralin oraz różnych rodzajów czekolad pod kierunkiem mistrza cukiernictwa wykonaliśmy własne czekoladowe choinki. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na obiad. W wyśmienitych nastrojach powróciliśmy do Mosiny. Wycieczka bardzo zbliżyła uczniów do siebie oraz pozwoliła na spędzenie dłuższego czasu wychowawcy z wychowankami.
Wycieczkę dofinansował Powiat Poznański.
Uczniowie klasy IIIb TH

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl