13 grudnia 2022r.

„Zostań Mistrzem Dobrych Manier”

Międzyszkolna Liga

Odbył się konkurs savoir - vivre; „Zostań Mistrzem Dobrych Manier” w ramach organizowanej Międzyszkolnej ligi. W przygotowaniu do konkursu pomagali uczniowie z klasy IV c TH oraz III b TH .
     Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło pięć szkół podstawowych: SP nr 4 z Lubonia, SP z Czempinia, Puszczykowa Krosna i Krosinka. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy rywalizowali między sobą w 4 konkurencjach.
     Uczniowie mieli m.in. okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne nakrywając stół dla gości w restauracji oraz składając serwetki.
Ponadto w trakcie konkursu, przedstawiciele klasy IVc TH w ramach realizacji projektu „Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie” zapoznali uczestników z celami i rezultatami projektu zachęcając młodzież do udziału w tego typu mobilnościach zagranicznych.
Rezultat konkursu:
I miejsce i tytuł "Mistrza dobrych manier" zdobył Zespół Szkół w Krośnie im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w składzie: Patrycja Czekalska, Jagna Małecka, Natalia Nawrot,
II miejsce i tytuł "Wicemistrza dobrych manier" zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie: Ignacy Fanferek, Maja Domaniecka, Hugo Miśkiewicz,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Czempiniu: Marta Nowaczyk, Judyta Zakrzewska, Wojciech Hohorek.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i upominkami, a zwycięzcy atrakcyjnymi nagrodami książkowymi.
Dziękujemy opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych konkursach Międzyszkolnej Ligi.

liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl