5 grudnia 2022r.

Wycieczka do Wrocławia klasy IVc TH

Klas IVc TH bardzo chętnie uczestniczy w wycieczkach organizowanych przez Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. Nasi uczniowie dzięki takim dofinansowaniom mają możliwość udziału w wycieczkach i lepszego zintegrowania się. Podróż pociągiem daje możliwość bliższego poznania się i rozmowy co w efekcie lepiej integruje zespół klasowy.
Uczniowie po przyjeździe do Wrocławia udali się tramwajem na zajęcia integracyjne do tzw. Escape room. Jest to świetne połączenie integracji z nauką, uczy współpracy i logicznego myślenia. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas rozwiązywania angażujących i ambitnych zagadek, ale przede wszystkim uczyli się pracy w grupie, szlifowali swój spryt i zaradność. Pobyt w pokojach zagadek był dla nich nowym doświadczeniem, które pozytywnie wpłynęło na grupę.
Kolejnym etapem integracji był wspólny posiłek. Młodzież siedząc wspólnie przy jednym dużym stole w oczekiwaniu na zamówione potrawy w miłej atmosferze spędzała czas na rozmowach i planowaniu czasu na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który był ostatnim punktem programu. Na Jarmarku zapoznali się z tradycjami Bożonarodzeniowymi i wspólnie bawili się czy na karuzeli czy zwiedzając stoiska i słuchając kolęd i występów. Podczas drogi powrotnej do domu pociągiem przyszedł czas na podsumowanie wycieczki, wspomnienia na podstawie wspólnych zdjęć i czasu spędzonego razem.
Podróże kształcą, dlatego klasa IVc TH wraz z wychowawcą i rodzicami bardzo dziękują za taką możliwość integracji.
Wycieczkę dofinansował Powiat Poznański.

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl