22 grudnia 2022r.

Jasełka w naszej szkole – wystąpili nauczyciele.

„1 : 0 dla Nieba.”

40 (33 kB)       Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili.
Oj zawrzało, zawrzało... I to jak! Historia, która zmieniła bieg dziejów została przedstawiona w siedmiu scenach w naszej szkole tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Niebiańsko – piekielna rozgrywka, czyli jasełka w wykonaniu nauczycieli wprowadziły nas w wyjątkowy czas celebrowania ponownego przyjścia Zbawiciela.
Jednak nie było łatwo, oj nie było... Archanioł od dłuższego czasu był zmartwiony, ponieważ ludzka rodzinka, nie zważając na konsekwencje, uprawiała nowe kierunki, a mianowicie: obgadywizm, krętacyzmy, nieszczeryzm i niestety wiele, wiele innych. Anielski szef zachodził w głowę, jak uratować ludzi od zguby, rozpalić w nich miłość i obudzić wiarę, a jego pomocnicy i doradcy próbowali zaradzić smutkom przełożonego i choć trochę go rozweselić. Niestety, na próżno.
Tymczasem w piekle biesy knuły plan, jak zwieść ludzi, co zrobić, żeby dzieci kolęd nie śpiewały, uśmiechu zapomniały, brzuchy pełne łakoci miały. Co gorsza, rozmyślały, jak nie dopuścić do narodzenia Pana. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, niebo wygrało z zakusami piekła. Pojedynek, na szczęście dla ludzkości, zakończył się wynikiem 1:0 dla Nieba. Dobro znowu zwyciężyło, a Lucyfer musiał pogodzić się z porażką już na wieki, bo przecież rewanż w Niebie, o którym mowa w zakończeniu, jest niemożliwy do zrealizowania.
Historia ta, choć opowiedziana z humorem, zawiera istotę zbliżających się świąt. Choinka, bogate dekoracje, nastrojowe piosenki są tylko dodatkiem do tego, co najważniejsze – przyjścia Pana. Niech na koniec wzbudzą w nas refleksję słowa Adama Mickiewicza: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie zrodził się w tobie”. Czy faktycznie serce każdego z nas stanie się kołyską dla Jezusa?

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl