27 grudnia 2022r.

Cześć Ich pamięci!

Oficjalne obchody 104. rocznicy Powstania Wielopolskiego odbędą się pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, jednak my, mieszkańcy Mosiny pamiętamy o poległych powstańcach również w miejscach ich pochówku. Młodzież z klasy IIb technikum hotelarskiego oraz Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zapalili znicze pamięci dla uczczenia czci tych którzy walczyli, aby Polska odzyskała wolność. Tym symbolicznym gestem młodzież pokazała przywiązanie do historii swoich przodków. Dzięki powstańcom niepodległa Rzeczypospolita stała się silniejsza.
s. Sara, Joanna Pajączek – koordynatorki SKW

pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl