2 stycznia 2023r.

Szlachetna Paczka

Warto pomagać!

      Warto pomagać! Brzmi jak slogan, frazes, banał. Jednak jest to uniwersalna, ponadczasowa prawda. Działając w jej myśl, włączyliśmy się, jako społeczność szkolna, w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla jednej z mieszkanek Mosiny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.
W ten piękny grudniowy czas, kiedy czekamy na Święta Bożego Narodzenia, zatrzymaliśmy się na chwilę i pochyliliśmy z wrażliwością nad problemami drugiego człowieka. W tzw. “weekend cudów” wszystkie dary serca zostały przekazane do magazynu, który mieścił się w naszej szkole.
Po dostarczeniu paczki otrzymaliśmy relację od wolontariusza, który ją wręczał. Zawsze są to piękne, wzruszające chwile, pełne radości. Dzieliliśmy się tym, co mamy, wiedząc, że zmieniamy czyjąś codzienność. Wprowadziliśmy do domu Pani E. dobro. Ale ono nie kończy się wraz z zamknięciem drzwi. Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. Dzięki niej potrzebujący czują, że są dla kogoś ważni, że inny człowiek zechciał poznać ich historię, wybrał ich i postanowił pomóc, mnożąc dobro. Niech szczęście obdarowanej przez nas osoby stanowi zachętę i motywację do tego, aby to działanie powtórzyć za rok.

szlachetna paczka szlachetna paczka szlachetna paczka szlachetna paczka

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja