15 lutego 2023r.

Walentynki w internacie i nie tylko…

14 lutego to dzień Świętego Walentego, którego za patrona obrali sobie zakochani, a dzień nazwali „Walentynkami”. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nasz Święty jest Patronem głównie ciężko chorych, m. in. na choroby psychiczne. Cóż! Emocje związane z zauroczeniem/zakochaniem stawiają nas, jeżeli nie w jednym szeregu z tą chorobą, to na pewno bardzo blisko niej (!). Wiem, bo sam byłem nią dotknięty, a jak mam być szczery, to robię wszystko, żeby ta choroba u mnie trwała w rozwijała się w najlepsze (niektórzy twierdzą, że to dążenie do szczęścia i zgadzam się z nimi).
Kto to jest człowiek Święty? Czy to jakiś bohater ze starych opowieści, a może Internetu czy kina? Otóż każdy Święty to człowiek z krwi i kości, który cokolwiek na więcej wysilił się niż tylko na funkcjonowanie jako aktor, celebryta itp. … Nie chodzi o to, żeby komukolwiek umniejszać jego zasługi, lecz chodzi o to, żeby nam nie myliło się „who is who”. Sami sobie przecież musimy wybrać bohatera! Zastanów się kogo Ty wybrałeś i z jakiego powodu. Twój wybór (każdy wybór!) kształtuje Twoje życie – wszystkie sukcesy i porażki.
Na szczęście nie zawsze musi być poważnie. Czasami jest tak jak w naszym Internacie. Wasi koledzy wpadli na genialny pomysł uczczenia „Walentynek” poprzez zbieranie i roznoszenie życzeń, pochwał i… wyznań! Na zdjęciach widzicie: p. Jacka, Darka, Grzegorza, Szymona i p. Krzysztofa (c'est moi).
Oprócz zabawy czasami zbieramy się w świetlicy i robimy sobie tzw. zajęcia grupowe. Tym razem zaprosiłem wychowanków na krótkie spotkanie, na którym rozprawialiśmy o „Wspomnieniach Kuratora Sądowego”, czyli moich. Poza ciekawostkami rozmawialiśmy o prawie i niektórych skutkach niewłaściwych zachowań. Mam nadzieję, że nie było bardzo nudno!
Pozdrawiam, Krzysztof Widera.

walentynki walentynki walentynki

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl