2 marca 2023r.

Targi Pracy – Spotkanie edukacyjne dla hotelarzy

w Hotelu Andersja Hotel & SPA w Poznaniu

Nasi uczniowie z Technikum Hotelarskiego wzięli udział w zaplanowanym spotkaniu edukacyjnym branży turystyczno – hotelarskiej w Hotelu Andersia Hotel & Spa, a member of Radisson w Poznaniu.
40 osobowa grupa Hotelarzy z klasy II, III i IV wraz z opiekunami została uroczyście powitana przez Dyrektora Hotelu oraz przybyłych gości.
Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami jakie daje praca w Hotelu oraz jakie możliwości rozwoju oferuje branża hotelarska.
Następnie hotelarze zaproszeni zostali do zapoznania się z ofertami przybyłych na spotkanie hoteli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Majorki w celu nawiązania współpracy. Była to doskonała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz nawiązania kontaktu w celu podjęcia w przyszłości pracy w danym hotelu.
Ponadto na uczniów czekało szereg niespodzianek i konkursów, w których chętnie brali udział. Forma wydarzenia okazała się bardzo interesująca i ciekawa, ponieważ uczniowie mogli wziąć udział w krótkich warsztatach, podczas których świetnie się bawili co widać na załączonych zdjęciach.
Podczas gdy uczniowie korzystali z przygotowanych atrakcji i zapoznawali się z pracą poszczególnych działów hotelowych, to nasi nauczyciele prowadzili rozmowy na stoiskach oraz brali udział w spotkaniu z przedstawicielami Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Dyrektorem Hotelu w celu nawiązania dalszej współpracy. W trakcie zajęć i spotkań uczestnicy mogli częstować się słodkościami, napojami oraz ciepłymi posiłkami przygotowanymi przez dział gastronomii Hotelu Andersia. Przygotowane spotkanie edukacyjne dla hotelarzy było pierwszym takim spotkaniem w Polsce i miejmy nadzieję, że nie ostatnim, ponieważ była to doskonała forma poszerzenia swoje wiedzy, zastosowania teorii w praktyce i nawiązania współpracy, tak aby z owoców tego spotkania mogli skorzystać również pozostali hotelarze, którzy nie mogli być obecni na spotkaniu.
Dziękujemy Dyrekcji Hotelu za zaproszenie i wspaniałe ugoszczenie oraz miłe przyjęcie przez pracowników Hotelu Andersia Hotel & Spa w Poznaniu.

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl