16 marca 2023r.

Szkolne rekolekcje wielkopostne

      W naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Przyjechali do nas zaproszeni goście; Ksiądz Patryk Wojcieszak oraz młodzież - siedem osób z Technikum Logistycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego z Piły.
To był dobry czas spotkania, słuchania o doświadczeniu wiary w życiu młodych ludzi. Ważne było, że to spotkanie przygotowaliśmy razem z uczniami naszej szkoły: salę, słodkie ciastka. Cieszy bardzo, że wielu rodziców włączyło się w pieczenie ciast na wspólny rekolekcyjny stół.
To był ważny czas ,,zatrzymania i refleksji” nad naszym życiem, wiarą. Każdy z nas ma wiele pytań, które nosi w sobie…Może niektórzy słuchając innych młodych znaleźli odpowiedzi na nurtujące zagadnienia? Czas pokaże.
Oto refleksje tych, którzy byli naszymi gośćmi:

Dla mnie ważne było wygłoszenie świadectwa przed ludźmi, otworzenie się na nich i czas spędzony dzisiaj. Dało mi dużo do myślenia, można było zgłębić wiarę.

Jestem w klasie wojskowej, a to wymaga ode mnie przychodzenia do szkoły w mundurze, co z jednej strony uczy szacunku do munduru a z drugiej jest wymagające. Jako osoba chodząca do klasy o profilu wojskowym jestem zobowiązany do szacunku do symboli narodowych i innych rzeczy. Dziś miałem myśli żeby zostać do końca i cały czas wierzyć że będzie dobrze na mojej obranej drodze, chociaż jest wymagająca. Rekolekcje mi pomogły.

Dla mnie było ważne to że byliśmy wszyscy razem, że głosiliśmy słowo Boże. Atmosfera w szkole była cudowna widząc tylu młodych ludzi wierzących w Boga i głoszących swoje świadectwo.
Boży team.


Pierwszy raz wyjechałam by być na rekolekcjach w innej szkole. Dla mnie było dziś ważne zyskanie nowych doświadczeń , poznanie Siostry Sary:)

Dla mnie było ważne to z kim przeżyłam ten czas, dzięki temu złączyliśmy się ze sobą. Cieszę się ze mogliśmy może w jakiś sposób pomóc innym. Wydaje mi się, że w szkole jest ciekawa, spokojna i przyjazna atmosfera.
BOSKI TEAM


Na tym spotkaniu ważna dla mnie było to, że mogłem spędzić czas z ludźmi których traktuje jak moją rodzinę i to, że mogłem wysłuchać pięknych świadectw o tym jak Bóg działa i interweniuje w ludzkim życiu. Atmosfera w szkole była bardzo przyjemna, przytulna i rodzinna. Czułem się jak w domu rodzinnym którego nigdy mi nie było dane mieć. Zaskoczyła mnie też bardzo spora ilość osób na rekolekcjach, dziękuję wszystkim za ten czas.

Ważne było dla mnie to, że młodzież z chęcią słuchała tego, co mieliśmy im do powiedzenia i pomimo to, że nie znaliśmy się z nimi, zostaliśmy bardzo ciepło przez nich przyjęci.

Weronika Zadrożna

rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja