16 marca 2023r.

Szkolne rekolekcje wielkopostne

W naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Przyjechali do nas zaproszeni goście; Ksiądz Patryk Wojcieszak oraz młodzież - siedem osób z Technikum Logistycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego z Piły.
To był dobry czas spotkania, słuchania o doświadczeniu wiary w życiu młodych ludzi. Ważne było, że to spotkanie przygotowaliśmy razem z uczniami naszej szkoły: salę, słodkie ciastka. Cieszy bardzo, że wielu rodziców włączyło się w pieczenie ciast na wspólny rekolekcyjny stół.
To był ważny czas ,,zatrzymania i refleksji” nad naszym życiem, wiarą. Każdy z nas ma wiele pytań, które nosi w sobie…Może niektórzy słuchając innych młodych znaleźli odpowiedzi na nurtujące zagadnienia? Czas pokaże.
Oto refleksje tych, którzy byli naszymi gośćmi:

Dla mnie ważne było wygłoszenie świadectwa przed ludźmi, otworzenie się na nich i czas spędzony dzisiaj. Dało mi dużo do myślenia, można było zgłębić wiarę.

Jestem w klasie wojskowej, a to wymaga ode mnie przychodzenia do szkoły w mundurze, co z jednej strony uczy szacunku do munduru a z drugiej jest wymagające. Jako osoba chodząca do klasy o profilu wojskowym jestem zobowiązany do szacunku do symboli narodowych i innych rzeczy. Dziś miałem myśli żeby zostać do końca i cały czas wierzyć że będzie dobrze na mojej obranej drodze, chociaż jest wymagająca. Rekolekcje mi pomogły.

Dla mnie było ważne to że byliśmy wszyscy razem, że głosiliśmy słowo Boże. Atmosfera w szkole była cudowna widząc tylu młodych ludzi wierzących w Boga i głoszących swoje świadectwo.
Boży team.

Pierwszy raz wyjechałam by być na rekolekcjach w innej szkole. Dla mnie było dziś ważne zyskanie nowych doświadczeń , poznanie Siostry Sary:)

Dla mnie było ważne to z kim przeżyłam ten czas, dzięki temu złączyliśmy się ze sobą. Cieszę się ze mogliśmy może w jakiś sposób pomóc innym. Wydaje mi się, że w szkole jest ciekawa, spokojna i przyjazna atmosfera.
BOSKI TEAM

Na tym spotkaniu ważna dla mnie było to, że mogłem spędzić czas z ludźmi których traktuje jak moją rodzinę i to, że mogłem wysłuchać pięknych świadectw o tym jak Bóg działa i interweniuje w ludzkim życiu. Atmosfera w szkole była bardzo przyjemna, przytulna i rodzinna. Czułem się jak w domu rodzinnym którego nigdy mi nie było dane mieć. Zaskoczyła mnie też bardzo spora ilość osób na rekolekcjach, dziękuję wszystkim za ten czas.

Ważne było dla mnie to, że młodzież z chęcią słuchała tego, co mieliśmy im do powiedzenia i pomimo to, że nie znaliśmy się z nimi, zostaliśmy bardzo ciepło przez nich przyjęci.

Weronika Zadrożna

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl