21 marca 2023r.

Dzień Patrona Zespołu Szkół - prof. Adama Wodziczki

Dzisiaj obchodzimy uroczyście Dzień Patrona naszej Szkoły, profesora Adama Wodziczki.
Adam Wodziczko był wyjątkowym człowiekiem. Jego pasja życiowa - ochrona przyrody, przekładała się na osiągnięcia naukowe. W uznaniu zasług dla dokonań profesora Adama Wodziczki, jego imię zostało nadane naszej szkole 14 października 1990 roku.
Z okazji Dnia Patrona realizujemy projekt edukacyjny, w ramach którego uczniowie wykonali w swoich salach lekcyjnych gazetki i ekspozycje dotyczące naszego Patrona, ekologii, ochrony środowiska, propagujące zachowania proekologiczne (do wyboru). Zdjęcia gazetek niżej . W trakcie lekcji z wychowawcą uczniowie zapoznali się z życiorysem i dorobkiem naukowym pana profesora Wodziczki. Treści te były pomocne w czasie rozwiązywania quizu na temat Patrona. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w rywalizacji otrzymają dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
W tym dniu Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą prof. Adama Wodziczko.

wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko wodziczko

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl