28 marca 2023r.

W czym problem gościu, czyli jak wymiglancować się z zadymy…?

Małe warsztaty dla młodzieży internackiej. Dotyczyły radzenia sobie z trudnymi sprawami społecznymi, czyli „co i z kim”. Pamiętajcie: jak największym łukiem omijajcie sytuacje prawnie dwuznaczne, żeby czasami nie okazało się, że najbardziej winny właściwie nie jest winny, a ten najmniej winny jest całkiem i z kretesem winny. Samo życie!
Przypomniało mi się, że w zeszłym tygodniu mówiliśmy o tzw. „świadomym wywieraniu wrażenia”.
Z grubsza chodzi o to, co zrobić i dlaczego, żeby nie rzucać się w oczy nauczycielom. Przy okazji udało się ustalić kto powinien pierwszy podawać rękę, albo kto pierwszy i dlaczego powinien powiedzieć „dzień dobry”. Jeżeli wydaje się komuś, że to oczywiste, to ma rację – wydaje mu się! Powiedzcie mi, dlaczego tak wielu ludzi ma z tym problem…?
Pozdrawiam,
Krzysztof Widera

internat internat internat