30 marca 2023r.

"Dzień Przedsiębiorczości" z Rabenem

     "Dzień Przedsiębiorczości" to projekt, którego celem jest pomoc uczniom szkół ponadpodstawowych w wytyczeniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Jak czytamy w nocie organizatora projektu, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, program włącza dorosłych w edukację młodzieży oraz buduje dobre relacje między szkołą a lokalnymi firmami i instytucjami, sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji dotyczących ich dalszej edukacji i planowania kariery zawodowej. W tym roku w naszej szkole w programie wzięli udział uczniowie klasy IIa TL. Dzięki jednodniowej praktyce w firmie Raben Polska mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie technik logistyk, zapoznania się w specyfiką pracy na niektórych stanowiskach oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.
Przedstawiciele wybranych działów t.j. Dział doskonalenia biznesu, Obsługa klienta - dystrybucja międzynarodowa, Agencja celna, Logistyka kontraktowa - dział administracji magazynu logistyki w przystępny sposób przybliżyli uczniom specyfikę swoich działów. Interesujące mini wykłady, filmy i warsztaty sprawiły, że wiele informacji można było przyswoić w bardzo przystępny sposób. Każdy z łatwością zapamiętał nowe pojęcia: lean, co-packing, picking, a także wie, czym zajmuje się SAM. Zgodnie uważamy wizytę w firmie Raben za udaną.

raben raben raben raben raben raben raben raben raben raben raben raben

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja