3 kwietnia 2023r.

Kultywowanie tradycji wielkanocnych

Zajęcia w internacie.
     W internacie odbył się konkurs zespołowy pt. „Symbole wielkanocne”. Zespoły 4-6 osobowe przedstawiły tradycje symbolizujące Święta Wielkanocne, które Polacy kultywują niezmiennie od lat. Tak powstały prace-plakaty według pomysłów, wyobraźni, twórczości i talentu wychowanek.
Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Obfituje w tradycje i zwyczaje ludowe z których część jest do dzisiaj kultywowana, a część coraz bardziej zanika. To wyjątkowy czas w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie- wiosna rozpoczyna nowy cykl życia.
W tym dniu w gronie rodzinnym dzielimy się jajkiem, składamy sobie życzenia i spożywamy uroczyste śniadanie, to czas radości i rodzinnego ciepła. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów i tradycji.
Małgorzata Lossy

wielkanoc wielkanoc wielkanoc wielkanoc wielkanoc

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja