5 kwietnia 2023r.

Nasi piłkarze tuż za podium

     Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej. Zawody początkowo odbywały się na dwóch boiskach orlikowskich: w Krośnie oraz na naszym boisku szkolnym. Półfinały oraz mecze o miejsca 1 – 4 rozegrane zostały już na naszym obiekcie sportowym. Reprezentacja Wodziczki zagrała w grupie A z ZS Kórnik, LO Puszczykowo oraz ZS Rokietnica. W grupie B (w Krośnie) mecze rozgrywały dryżyny: ZS nr 1 Swarzędz, LO Tarnowo Podgórne, ZS Tarnowo Podgórne.
Na rozpoczęcie turnieju nasi chłopcy po bardzo dobrym meczu pokonali 2 – 0 ZS Rokietnica. W kolejnym spotkaniu pokonaliśmy także 2 – 1 LO Puszczykowo. Niestety w trzecim grupowym spotkaniu przegraliśmy 1 – 4 z ZS Kórnik. Po dwóch zwycięstwach zajęliśmy 2 miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału rozgrywek. W nim zmierzyliśmy się z ZS nr 1 Swarzędz, który wygrał rywalizację w Krośnie. Spotkanie miało swoją dramaturgię, ponieważ dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie, najpierw 1 – 0, następnie 2 – 1, jednak końcowe minuty meczu pokazały jak ważne jest przygotowanie fizyczne i ostatecznie przegraliśmy 2 – 5 po szybkich kontratakach uczniów ze Swarzędza..
W meczu o 3 miejsce zagraliśmy z ZS Tarnowo Podgórne, które w półfinale uległo ZS Kórnik 1 – 4. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli, straciliśmy pierwsi bramkę, następnie wyrównaliśmy na 1 – 1, jednak wspomniane wcześniej przygotowanie fizyczne dało o sobie znać i lepiej pod tym względem wyglądali zawodnicy z Tarnowa Podgórnego, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 3 – 1.
Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna ZS z Kórnika, która sprawiła niespodziankę pokonując w finale ZS nr 1 ze Swarzędza.
Turniej można uznać za udany, ponieważ pod względem technicznym i taktycznym nie ustępowaliśmy przeciwnikom, jednak nad fizycznością musimy trochę popracować.
W zawodach zagrali: Stanisław Szmyt – bramkarz, Nikodem Cymerlik, Marcin Lisek, Kamil Drobiński, Mikołaj Alankiewicz, Dominik Adamek, Grzegorz Hildebrand, Jakub Pachołek, Filip Maciołek, Dawid Zawadowski.

piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna piłka nożna

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja