5 kwietnia 2023r.

Nasi piłkarze tuż za podium

Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej. Zawody początkowo odbywały się na dwóch boiskach orlikowskich: w Krośnie oraz na naszym boisku szkolnym. Półfinały oraz mecze o miejsca 1 – 4 rozegrane zostały już na naszym obiekcie sportowym. Reprezentacja Wodziczki zagrała w grupie A z ZS Kórnik, LO Puszczykowo oraz ZS Rokietnica. W grupie B (w Krośnie) mecze rozgrywały dryżyny: ZS nr 1 Swarzędz, LO Tarnowo Podgórne, ZS Tarnowo Podgórne.
Na rozpoczęcie turnieju nasi chłopcy po bardzo dobrym meczu pokonali 2 – 0 ZS Rokietnica. W kolejnym spotkaniu pokonaliśmy także 2 – 1 LO Puszczykowo. Niestety w trzecim grupowym spotkaniu przegraliśmy 1 – 4 z ZS Kórnik. Po dwóch zwycięstwach zajęliśmy 2 miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału rozgrywek. W nim zmierzyliśmy się z ZS nr 1 Swarzędz, który wygrał rywalizację w Krośnie. Spotkanie miało swoją dramaturgię, ponieważ dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie, najpierw 1 – 0, następnie 2 – 1, jednak końcowe minuty meczu pokazały jak ważne jest przygotowanie fizyczne i ostatecznie przegraliśmy 2 – 5 po szybkich kontratakach uczniów ze Swarzędza..
W meczu o 3 miejsce zagraliśmy z ZS Tarnowo Podgórne, które w półfinale uległo ZS Kórnik 1 – 4. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli, straciliśmy pierwsi bramkę, następnie wyrównaliśmy na 1 – 1, jednak wspomniane wcześniej przygotowanie fizyczne dało o sobie znać i lepiej pod tym względem wyglądali zawodnicy z Tarnowa Podgórnego, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 3 – 1.
Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna ZS z Kórnika, która sprawiła niespodziankę pokonując w finale ZS nr 1 ze Swarzędza.
Turniej można uznać za udany, ponieważ pod względem technicznym i taktycznym nie ustępowaliśmy przeciwnikom, jednak nad fizycznością musimy trochę popracować.
W zawodach zagrali: Stanisław Szmyt – bramkarz, Nikodem Cymerlik, Marcin Lisek, Kamil Drobiński, Mikołaj Alankiewicz, Dominik Adamek, Grzegorz Hildebrand, Jakub Pachołek, Filip Maciołek, Dawid Zawadowski.

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl