5 czerwca 2023r.

IV m. w zawodach rejonowych – siatkówka plażowa chłopców

Po zwycięstwie naszej męskiej drużyny w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w siatkówce plażowej następnym etapem rywalizacji były Mistrzostwa Rejonowe w siatkówce plażowej. Chłopcy z naszej szkoły: Kamil Drobiński, Nikodem Cymerlik i Bartosz Wojciechowski tym razem przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowali w Nowym Tomyślu. Do walki stanęło 6 mocnych drużyn z którymi musieli się zmierzyć. Walczyli bardzo ambitnie i dzielnie motywując się nawzajem i koncentrując swoją uwagę na każdej sekundzie gry, walka była tym bardziej zaciekła ponieważ trzy zespoły przechodziły do dalszej rywalizacji na kolejnym szczeblu. Ze swojej grupy wygrywając z Grodziskiem Mazowieckim wyszli na drugiej pozycji. W kolejnym meczu trafili na najmocniejszą drużynę turnieju czyli uczniów z Szamotuł, którzy już niejednokrotnie wygrywali na tym etapie i na dalszych etapach dochodzili do Mistrzostw Polski.
W tym spotkaniu mimo że wiedzieli że przeciwnik jest bardzo mocny nie odpuszczali i w sumie przegrali kilkoma punktami. W meczu o 3 miejsce spotkali się z drużyną z Nowego Tomyśla i tu walka była strasznie wyrównana i zacięta "punkt za punkt", niestety Nowy Tomyśl okazał się minimalnie lepsi. Finalnie skończyli rywalizację na bardzo dobrym 4 miejscu!!! Kolejność drużyn po zakończonym turnieju wyglądała następująco:
1. Szamotuły
2. Międzychód
3. Nowy Tomyśl
4. ZS Mosina
5. Grodzisk Wielkopolski
6. Oborniki
Bardzo dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły na tak wysokim szczeblu zawodów, za sportową walkę, determinację i sportowy upór oraz profesjonalne podejście do rywalizacji.
Iwona Trafankowska

siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl