6 - 8 listopada 2023r.

Hotelarze z Wodziczki zakochali się w Krakowie!


     Uczniowie klas czwartej i piątej technikum hotelarskiego zauroczyli się Krakowem. Miasto zachwyciło nas bogatym dziedzictwem historycznym i architektonicznym oraz przepiękną pogodą.
Pierwszego dnia pobytu w Krakowie poznaliśmy historię Wzgórza Wawelskiego. Przez wiele wieków koronowano tu królów i chowano najsłynniejsze postacie państwa polskiego. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała nam o historii miasta pokazując nam jego zabytki. Jednym z nich był kościół Mariacki z największym gotyckim ołtarzem średniowiecznej Europy. Rzeźbiarz Wit Stwosz pracował nad nim 12 lat.
Drugiego dnia pobytu zwiedziliśmy Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W ciszy i zadumie poznaliśmy przerażającą prawdę o wojnie. Niech to świadectwo minionego czasu będzie przesłaniem dla współczesnego świata.
Trzeciego dnia pobytu po pysznym śniadaniu w trzygwiazdkowym Hotelu Secesja uczniowie zapoznali się ze standardami obiektu. Następnie wyruszyliśmy zwiedzać kolejne hotele. Dzięki czemu utrwaliliśmy wiadomości z historii hotelarstwa polskiego i połączyliśmy wiedzę z praktyką.
Trzydniowa wycieczka do Krakowa wzbogaciła nas na wielu płaszczyznach. Wyjątkowa atmosfera, połączenie starego i nowego świata, przepiękna pogoda wszystkie elementy sprawiły, że warto tutaj wrócić.
Część kosztów dofinansowano uczestnikom w ramach kółka turystyczno-hotelarskiego oraz pomocy ze strony pani Renaty Kubali. Za co serdecznie dziękujemy.

I dzień

Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki

II dzień

Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki

III dzień

Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki
Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja