23 kwietnia 2024r.

Nasi piłkarze o krok od medalu w piłce nożnej

Nasza szkoła ponownie była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Licealiady w Piłce Nożnej. Zawody początkowo odbywały się na dwóch boiskach orlikowskich: w Krośnie oraz na naszym boisku szkolnym. W całym turnieju zagrało 9 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Jedna z grup udała się na rozgrywki do Krosna. Dwie kolejne zagrały u nas, mecze półfinałowe oraz mecze o miejsca 1 – 4 rozegrane zostały już tylko na naszym obiekcie sportowym. Nasza szkolna reprezentacja zagrała w grupie A z ZS Kórnik oraz LO Tarnowo Podgórne. W grupie B zagrały ZS nr 2 ze Swarzędza, LO Puszczykowo oraz ZS Tarnowo Podgórne. W grupie C (w Krośnie) zagrały ZS nr 1 Swarzędz, ZS Rokietnica oraz ZS z Lubonia.
Na początku turnieju, nasi chłopcy po bardzo dobrym meczu (w drugiej połowie) zremisowali z ZS z Kórnika 3 – 3. Warte podkreślenia jest, iż przegrywaliśmy już 0 – 3, jednak wiara w zwycięstwo i swoje umiejętności pozwoliła nam ostatecznie zremisować z czego należało się cieszyć. W kolejnym spotkaniu pokonaliśmy 3 – 0 LO Tarnowo Podgórne, jednak to wystarczyło do zajęcia tylko 2 miejsca w grupie. Jak się okazało mieliśmy najlepszy bilans punktowy i bramkowy w klasyfikacji drugich miejsc i to my awansowaliśmy do półfinału. W nim zmierzyliśmy się z ZS nr 2 ze Swarzędza – niestety dość pechowo przegraliśmy 1 – 2, choć trzeba przyznać, że zagraliśmy dobry mecz. W meczu o 3 miejsce zagraliśmy z ZS nr 1 ze Swarzędza i ponownie po dobrym spotkaniu ponieśliśmy porażkę 1 – 2 tracąc ostateczną bramkę w końcowej minucie gry – szkoda!
Cały turniej wygrał ZS nr 2 ze Swarzędza pokonując w finale ZS z Kórnika 4 – 2. Turniej można uznać za udany, ponieważ pod względem technicznym i taktycznym nie ustępowaliśmy przeciwnikom, poprawiliśmy też przygotowanie fizyczne względem ubiegłego roku. Zabrakło trochę szczęścia w decydujących momentach i niedosyt zapewne pozostanie, bo medal był na wyciągnięcie ręki.
Mimo to gratulujemy chłopakom za walkę i zaangażowanie!!!
W zawodach zagrali: Radosław Nowicki oraz Patryk Pachołek – bramkarze, Jakub Warzybok, Dominik Adamek, Remigiusz Koralewski, Woźnicki Kamil, Mikołaj Alankiewicz, Bartosz Susfał, Jakub Pachołek, Filip Maciołek, Aleks Mańczak oraz Mikołaj Depczyński.